2Fabion.


Principy, ke kterým se hlásíme

Smyslem naší práce je podpora duševního zdraví dětí i dospělých pomocí psychoterapie

Věříme, že duševní zdraví umožní lidem žít kvalitní a smysluplný život.


Sociální princip

  • podporujeme lidi s různými psychickými potížemi a pomáháme jim překonat toto obtížné životní období
  • zaměstnáváme lidi se znevýhodněným nebo limitem na trhu práce (rodiče na RD, lidi se zdravotním postižením, absolventy), aktuálně to je 50% našich kolegů
  • naši zaměstnanci se podílí na chodu a rozvoji firmy 

Ekonomický princip

  • ekonomická činnost (zejména účetnictví a vzdělávání či projektový management) generuje zisk, jehož nadpoloviční většinu reinvestujeme a tím mimo jiné zlevňujeme psychoterapii pro naše klienty
  • jsme finančně nezávislí na dotacích a grantech

Environmentální princip

  • při všech našich činnostech dodržujeme zásady hospodárnosti a zásady vhodného zacházení se zdroji - třídíme odpad, neplýtváme, recyklujeme ,...
  • minimalizujeme činnosti, které mohou škodit životnímu prostředí 

Místní princip

  • služby nabízíme primárně lidem, firmám a organizacím z ústecka a okolí, totéž platí o našich dodavatelích 
  • jsme součástí dění v komunitě - aktivně pracujeme v rámci komunitního plánování,  jsme dobrovolníky 

Poznejte nás

Mgr. Dagmar Francová

psychoterapeutka, ředitelka 

členka Českě asociace pro psychoterapii
členka Českě asociace pro psychoterapii

Jsem váha. Na jedné misce mých životních vah je potřeba pomáhat každému, kdo to potřebuje. Na té druhé sedí rebelka, která si určuje svá vlastní pravidla hry. Jedna část mého já čte knihy, mimo jiných ty od Roberta Fulghuma a Jodi Picoultové, plete a háčkuje, ta druhá umí držet zednickou lžíci a lopatu. Miluju děti, mého muže, kočky, našeho psa, svou práci, arašídovou nugetu, rozkvetlou jarní zahradu zalitou sluncem, moře, oranžovou a zelenou; miluju překvapovat, učit (se), plakat u filmů a knížek i u zlaté olympijské medaile, smát se, dělat radost. Neumím tančit, neumím být trpělivá, neumím moc dobře anglicky .... to se v tuto chvíli učím a vcelku mi to jde.

Jana Šplíchalová

hlavní účetní, projektová a finanční manažerka

Jsem lvice. Jdu si dravě za svým cílem. Nové úkoly a projekty jsou pro mě výzvou. Překonávám řadu překážek a nebojím se jich, i když jsou někdy dost složité, smutné, veselé nebo tvrdé. Jsem ale také čerstvá matka a miluji svou dceru, manžela, rodinu, andulku, vaření a čokoládu; jsem vášnivá hráčka konzolových her, čtenářka komiksů a detektivek a ráda si zajdu na procházku do přírody. Neumím jezdit na kolečkových bruslích a neumím zpívat. Ráda bych se naučila japonsky nebo čínsky.


Klára Volemanová

pomocná účetní a administrativní pracovnice

Jsem Panna. 90's dítě s nohama pevně na zemi a hlavou v oblacích. Tichost, vytrvalost, vznětlivost a pečlivost jdou u mě ruku v ruce. Výřečnost u mé osoby nějak chybí, nejraději sedím v koutě a vnímám vše kolem sebe. Nebojím se výzev, nejlíp se mi pracuje v presu. Vyžívám se v tabulkách a v PowerPointu, kde se dost často projevuje OCD. Dělat tabulku či prezentaci několik hodin? No problemo. Jop, jsem tak trochu cvok.

Kromě toho jsem vášnivá čtenářka, 300 stránek za den je pro mě jednohubka. Jsem tým Marvel, nikdy jsem neviděla Star Wars, miluji kriminálky a vážně mě irituje Harry Potter - ta postava.


Blanka Haisová

administrativní pracovnice

Jsem narozená kdysi dávno ve znamení střelce. Husákovo dítě, starší ze dvou sourozenců. Mám dva synky na hraně dospělosti, svérázně svobodomyslnou babičku a moc hodnou maminku a milovanou sestřičku. Bohužel, o tatínka jsem přišla na hraně dospívání.
Ráda se hrabu na zahrádce, na chatě, houbařím, jezdím s klukama na výlety, nebo jen tak na kole. Jsem spíš člověk psí, než kočičí. Nemusím moc maso, ale nejsem vegetarián. Ráda pracuji ale umím i dobře relaxovat a užít si volno, klidně i sama. Mám ráda slunce, horký písek na pláži u moře, to je moje.
Jsem samaritán, bývalá zdravotní sestřička, anděl s velkým smyslem pro humor. Taky cíťa s obřím srdcem a velkou zodpovědností a pečlivostí. Někdy jsem tajemná, jindy výřečná, ale nikdy neřeknu ne, když někdo potřebuje pomoci.
Život mne zavedl na různá temná zákoutí, odkud jsem se vrátila svojí silou i pomocí od jiných lidí. Ráda bych teď dala pomocnou ruku jiným potřebným. Věřím, že ve všech lidech je dobro, jen v některých přeroste jejich vlastní temnota. A tak i přes své zkušenosti jsem trochu naivní a důvěřivá. Ale nechtějte mne zklamat, lhát mi nebo být falešní, poznáte Ivici uvnitř mne.


a Tereza Cíchová a Vláďa Zatíranda

pracovníci, kteří udržují naše krásné prostory čisté a voňavé


a Markéta Francová

pomáhá s luštěním právnických dokumentů